ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

25 października odbyła się w naszej szkole niezwykle podniosła uroczystość –  ślubowanie uczniów klas pierwszych. Wpisała się ona  na stałe w kalendarz imprez szkolnych i stanowi bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków  oraz wychowawców.

Wszystkich zebranych gości powitała pani wicedyrektor – a zarazem wychowawczyni klasy 1a – Zdzisława Kupisz, zaś splendoru uroczystości dodała niezwykle efektownie i nietuzinkowo udekorowana sala gimnastyczna, która tego dnia przeniosła widownię w świat wiedzy, nauki i literatury.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności – śpiewu i recytacji. Przez to niełatwe zadanie prowadziły pierwszaków dwie bajkowe wróżki – dobra i zła. Ta druga chciała za wszelką cenę zmusić bohaterów uroczystości do pozostania maluchami, rzucając na nich zaklęcie. Jednak dzięki swym niezwykłym talentom, uczniowie dostąpili zaszczytu wejścia do czterech krain: muzyki, pracy, miłości i mądrości, czym złamali zły czar. Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem – mali artyści po każdej piosence i wierszu otrzymywali gromkie brawa. A było co oklaskiwać, gdyż pierwszaki okazały się być znakomicie przygotowane. Oprócz utworów o zabarwieniu patriotycznym, takich jak: „Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz „Kto ty jesteś?” bez zająknięcia i z aktorskim mistrzostwem wykonały cały montaż poetycko -muzyczny, autorstwa wychowawczyń obu sympatycznych klas – p. Zdzisławy Kupisz i p. Justyny Brzezińskiej.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów na Sztandar Szkoły, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała pani wicedyrektor kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Różycy. Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia oraz legitymacje szkolne wręczone dzieciom przez wychowawczynie.

Najmłodsi otrzymali upominki i słodycze od przybyłych gości, zaś po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce, samych szczęśliwych chwil przeżytych w murach naszej szkoły i mnóstwa powodów do radości!